Herbeumont
See also
Point de vue du Viaduc de Herbeumont
banc
Circuit Histoire 4 - Traces de la Révolution française (Bertrix et Herbeumont)
Knooppunten: 70-72-73-42-47-42-41-43-70
Dit korte circuit voert je over het spectaculaire viaduct van Herbeumont en langs de historische priorij van Conques. Onderweg duik je in de geschiedenis van de Franse Revolutie, die ook hier sporen naliet. Je krijgt een fraai uitzicht op het kasteel van Herbeumont en ontdekt in Mortehan een romantisch geklasseerd kerkhof. De harmonie tussen natuur en erfgoed maakt deze route bijzonder sfeervol.
Het parcours van 20 kilometer is vrij gemakkelijk te fietsen dankzij het beperkte hoogteverschil. De ondergrond bestaat grotendeels uit asfalt, met een kort stuk gravel, maar een deel van de route verloopt over druk bereden wegen en is daardoor minder geschikt voor gezinnen met kinderen. In Herbeumont vind je diverse eet- en drinkgelegenheden, terwijl je halverwege in Cugnon even kan pauzeren op een bankje met uitzicht over de Semois, een perfecte plek voor een picknick.
Vergeet tot slot niet de gratis fietsfiche met achtergrondinformatie op te halen in het toeristenbureau, zodat je nog meer uit je ontdekkingstocht haalt.
Routebeschrijving
Start place
6887 Herbeumont (Herbeumont)
Belgique
Dénivelé de l'itinéraire (en m) : 390
- : Gemakkelijk
- : 1:20
- Gravel
- Fietstoerist
- Woud
- Dorp
- : 0%
- : 0-25%
- : 75-100%
- : 0%
- : 0%
- Ruig of steil pad : 0%
- : 0%
- : 0%